26 Mart 2015 Perşembe

KARDAK'A BAKIŞ AÇISINDAN YUNANİSTAN VE TÜRKİYE

Yunanistan’da Atina’da Subay Kulübü önüne dikilmiş KARDAK ANITI’na ait fotoğrafı gönderiyorum. Bu fotoğrafı kısa bir süre önce bir arkadaşım çekmiştir. Onların konuya nasıl hayati önem verdiklerinin belgesidir. Fazla yazmama gerek yok. Pekiyi, kısaca biz ne yaptık.
1.Ülkemizde Kardak operasyona katılan personeli kumpas davalarla içeri attık.
2.Sözde EGAYDAAK (Egemenliği Anlaşmalarla Yunanistan’a Devredilmemiş Ada, Adacık ve kayalıklar toplantılarına katıldığına dair sahte belgeler düzenleyip subayları içeri attık.
3. Yunanistan’ın Ege Denizi’nde 16 adet ada, adacık ve kayalığı ülkesinin topraklarına kattığına dair haberleri gazetelerden duyduk, okuduk.
Diğer bir değişle, sessizce onlara verdik. Bugün konuştuğum bir gence bunu sordum. Haberim yok dedi. Halkımıza şunu önemle belirtiyorum.
 Onları, sözü edilenleri çorak kayalıklar/ adacıklar olarak, önemsiz coğrafi yerler olarak görmeyin.
 Onlar hem su üstündeki, hem de su altındaki yapısıyla, ayrıca bulunduğu deniz alanları ile ülke topraklarımızın bir parçasıdır, mavi vatandır.
 Ülkemize, karası ile mavi vatanı ile sahip çıkalım. Yarın 18 Mart, bu vatanın evlatları bu vatan için şehit oldular.
 Benim dedemin mezarı Ege Denizi.
 Bilginize, Saygılarımla
Yılmaz DALKANAT

1 yorum:

  1. Adaların fiili işgaline göz yumulduğuna dair, Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile ilgili geçen hafta TBMM' de ciddi tartışmalar olmuş. İsmet YIlmaz' da kabul etmiş fiili işgali. Aşağıdaki link de bu haberin linki.
    http://www.milliyet.com.tr/bakan-derhal-azledilmeli/siyaset/detay/2034810/default.htm

    YanıtlaSil