14 Mart 2012 Çarşamba

HAYATTAN DERSLER - 2

Zeka

Juan, motosikleti ile Meksika sınırına gelir. Arkasındaki iki büyük çantayı gören sınır polisi şüphelenir ve içinde ne olduğunu
sorar.
Juan, "Yalnızca kum" diye yanıt verince polis, "Aç bakalım çantaları" der.
Juan çantaları açar, polis didik didik kontrol etmesine rağmen kumdan başka bir şey bulamaz çantada! Bununla yetinmeyen polis, gece yarısına kadar kumu her tür tahlilden geçirtir ancak saf kumdan başka bir şey yoktur! Polis, çantalarını Juan'a geri verir ve sınırdan geçmesine izin verir.
Ertesi gün Juan Motosikletinin arkasında iki büyük çantayla tekrar sınırda belirir. Polis Juan'ı gene durdurur, didik didik arar, bir şey bulamaz ve Juan'ı serbest bırakmak zorunda kalır.
Bu olay, polis emekli olana dek yıllarca devam eder !
Bir gün emekli polis Meksika'da bir barda otururken Juan'ın içeri girdiğini görür ve derhal yakasına yapışır;
-"Senin yıllardır bir şeyler kaçırdığından eminim. Çıldıracağım, geceleri uyku uyuyamıyordum senin yüzünden. Lütfen anlat bana ne kaçırdığını. Aramızda kalacağına emin olabilirsin."
Juan gülümseyerek yanıtlar: "Motosiklet"

 Ders - 2:
DETAYLA BOĞUŞURKEN ÖZÜ KAÇIRMAYALIM

5 yorum:

 1. Detaylar ile boğuşanlardan biriyim (nasıl bir huy anlayamadım ama hastalık gibi) ama bu "Motosiklet" huyumu değiştirmeli :) Aklımın bir köşesine yazdım ...

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Çiğdem,
  hoşgeldiniz, bazı yazılar gerçekten çok etkili oluyor insana. ben de diğer blogda "Çöp Kamyonu Kanunu" yazısını eklemiştim. Günlük yaşamda çok etkilenmeye başladım doğrusu.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. Hoşbulduk, ben hemen o yazınıza da bakmalıyım teşekkürler :)

  YanıtlaSil